خیاطی عمرانی

آب گیلاس ضد تورم است

نوشته شده توسط manoto. در تغذیه و سلامت, مقالات

برچسب: , , , , , , , , , , ,

منتشر شده در تیر ۰۸, ۱۳۹۲ با ۰ دیدگاه

امروز میخواهیم  نوشیدنی های انرژی زا را با آب گیلاس مقایسه کنیم ببینیم کدامیک انرژی بیشتری دارد و کارکرد بدنی ورزشکارا را افزایش میدهد و ماهیچه ها درد نمیگیرند چون در گیلاس مو اد آنتی اکسیدانی بسیار زیادی وجوددارد که تورم را از بین میبرد در ادامه مطلب  آخرین تحقیقاتی که برروی گیلاس انجام شده است  باهم میخوانیم

تحقیقاتی که بر روی نوشیدنی‌های مختلف انجام شده، نشان می‌دهد که بعضی از آب میوه‌ها بهتر از نوشیدنی های ورزشی هستند و کارایی ورزشکاران را بالا می برند. یکی از این آب میوه‌ها، آب گیلاس است که باعث کاهش دردهای ماهیچه می‌شود و

از کاهش قدرت آنها جلوگیری می‌کند.

محققان آمریکایی راه حلی برای کاهش آسیب دیدگی های ماهیچه ای پیدا کرده اند. آنها متوجه شدند که افرادی که از آب گیلاس استفاده می کنند کمتر قدرت ماهیچه های خود را از دست می دهند و کمتر دچار دردهای ماهیچه ای می شوند.

در این تحقیقات، ۱۴دانشجو شرکت داشتند که بعضی از آنها از آب گیلاس و بعضی از آنها از نوشیدنی های ورزشی استفاده کردند.

به مدت چهار روز این افراد تمرینات ماهیچه ای انجام دادند. این بررسی ها دو هفته بعد دوباره تکرار شد و افراد نوشیدنی های خود را تغییر دادند.

بعد از تجزیه و تحلیل نتایج محققان دریافتند که:

- از دست دادن قدرت ماهیچه ای با خوردن نوشیدنی ورزشی ۲۲ درصد و با خوردن آب گیلاس تنها چهار درصد بوده است.

- دردهای عضلانی در افرادی که آب گیلاس نوشیدند، در ۲۴ ساعت اول افزایش داشت، اما بعد از آن کاهش پیدا کرد در حالی که در کسانی که نوشیدنی ورزشی نوشیدند در ۴۸ ساعت اول این دردها رو به افزایش بود.

- کاهش محدود حرکت در هر دو گروه یکسان بود.

در آب گیلاس مقدار زیادی آنتی اکسیدان مواد ضد تورم وجود دارد و خوردن آن باعث کاهش تجمع خون در نواحی دچار تورم می شود.

محققان می گویند: این نتایج، کاربردهای مهمی برای ورزشکاران دارد زیرا کارایی ورزشکاران با کاهش قدرت و افزایش درد کمتر می شود. به علاوه، برای کاهش آسیب دیدگی های عضلانی مصرف آب گیلاس مناسب تر از بسیاری از درمان های دیگر است. بسیاری از میوه ها به دلیل داشتن آنتی اکسیدان زیاد همواره در تحقیقات بهتر از نوشیدنی ها و خوراکی های ورزشی شناخته شده اند.

دکتر سلام

درباره manoto

با کلاس

آرشیو نوشته‌های manoto

بدون دیدگاه

هم‌اکنون دیدگاهی در آب گیلاس ضد تورم است وجود ندارد. شاید دوست داشته باشید برای خود را بیافزایید؟

ارسال دیدگاه


1 + سه =

پکیج تصفیه فاضلاب موتور جستجو ملی